Våra föreningar

Karlskronamoderaterna består av flera mindre föreningar som tillsammans bygger upp partiet.
Här hittar du information om de olika föreningarna och var de opererar.

Karlskrona Moderatkrets

Carl-Göran Svensson

  • Kretsordförande
  • 2:e vice ordförande Miljö- och samhällsbyggnadsnämnden
  • Ledamot Kommunstyrelsen

Carl-Goran.Svensson@karlskrona.se
0708-441900

Karlskrona Norra Moderatförening

Camilla Hansson

  • Ledamot Äldrenämnden

camilla.hansson@skola.karlskrona.se
0733-422077

Lyckeby Moderatförening

Camilla Brunsberg

  • Gruppledare
  • 2:e vice ordförande Kommunstyrelsen

camilla.brunsberg@karlskrona.se
0709-313001

Nättraby Moderatförening

Lars Göran Forss

  • Vice ordförande Affärsverken AB

lars-goran.forss@karlskrona.se
0708-882225

Jämjö Moderatförening

Morgan Kullberg

  • 2:e vice ordförande Drift- och servicenämnden
  • Ersättare Kommunstyrelsen

morgan.kullberg@karlskrona.se
0709-541151

Karlskrona Moderatförening

Caroline Boltenberg

  • 2:e vice ordförande Socialnämnden

0708-998815.

Ramdala Moderatförening

Carl-Göran Svensson

  • Kretsordförande
  • 2:e vice ordförande Miljö- och samhällsbyggnadsnämnden
  • Ledamot Kommunstyrelsen

Carl-Goran.Svensson@karlskrona.se
0708-441900

Skärgårdsmoderaterna

Sophia Ahlin

  • Ersättare Kommunstyrelsen
  • 2:e vice ordförande Kultur- och fritidsnämnden

sophia.ahlin@karlskrona.se
0709-842433
Blogg

MUF